Najpiekniejsze Miejsca Świata

 

Abu Simbel to miejsce, którego nie można przegapić będąc w Egipcie. To urocza, niewielka miejscowość, którą można zwiedzać na piechotę - idealny cel jednodniowej wycieczki z Asuanu. Główna atrakcja Abu Simbel to dwie świątynie zbudowane przez faraona Ramzesa II. Wnętrze Wielkiej Świątyni wykute jest w skale i ma długość 50 metrów. Wejścia do świątyni pilnują cztery ogromne posągi Ramzesa II podpierające ścianę fasady.

 

 

Wodospad Wiktorii leży w południowej Afryce, na granicy Zambii i Zimbabwe, na rzece Zambezi. Jest fenomenem, ma szerokość całej rzeki Zambezi - ok. 1800 metrów i wysokość 108 metrów. Już w odległości około 50 km od wodospadu dostrzec można unoszącą się w powietrzu chmurę pyłu wodnego. Tubylcy nazywają wodospad - "Dym, Który Grzmi". Co minutę przepływa przez niego 550 tysięcy metrów sześciennych wody.

      

 

 

Kair to starożytne miasto, a zarazem nowoczesna metropolia. Odrapane domy starej dzielnicy muzułmańskiej kontrastują z superluksusowymi rezydencjami i dudniącymi nocnymi klubami nad brzegami leniwie płynącego Nilu. Kair jest głośny, zatłoczony, brudny, ale też na swój sposób fascynujący.

 

Luksor nazywany jest często największym muzeum świata. Zagęszczenie starożytnych budowli w Luksorze i okolicy jest wręcz niewiarygodne. Luksor był przez wiele stuleci stolicą i ośrodkiem  życia religijnego w Egipcie. W mieście zachwyca przede wszystkim Świątynia Luksorska, położona w samym centrum nad brzegiem Nilu. Świątynia ta - obok Świątyni Amona w Karnaku - jest jednym z największych zabytków z czasów starożytnych wschodnich Teb.

            

 

 

Park Narodowy Serengeti (Tanzania, Kenia) - można tu odbyć jedno z najlepszych safari na świecie. Park słynie z migrujących sezonowo stad antylop, zebr, gazeli i bawołów. Poza tym żyją tam żyrafy, słonie, nosorożce oraz wiele drapieżników.

Strona zrobiona z użyciem programu WordPress
© 2013-2024 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl