Najpiekniejsze Miejsca Świata

 

 

Wieża Eiffla, Francja. Ta budowla stanowi jedno z najwybitniejszych dzieł Gustava Eiffla (współtwórcy m.in. Statuy Wolności). Wysoka na 325 metrów wieża powstała w 1889 roku z okazji Wystawy Światowej. Miała być przykładem możliwości technicznych ówczesnej epoki. Wbrew planom nie została rozebrana po wystawi

 

 

Sardynia, Włochy. Sardynia nazywana jest wyspą skarbów - są tu nie tylko malownicze krajobrazy, ale także fantastyczna flora i fauna: pachnące kwiaty, podwodne rafy koralowe, gaje korkowe. W niewielkich lagunach podglądać można flamingi, kormorany.

            

 

 

Dolina Środkowego Renu, Niemcy. Niemiecka Dolina Środkowego Renu to teren idealny na wspinaczki, spacery i wycieczki rowerowe. Słynie z zamków i pałaców usianych na winnych wzgórzach, gdzie uprawia się winogrona do produkcji słynnych, reńskich win. 65-kilometrowy odcinek doliny pomiędzy Bingen a Koblencją został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

 

 

 

Korsyka. Wyspa piękna, Wnętrze wyspy zajmują wielkie góry, a na wybrzeżu znajdują się podobno najpiękniejsze plaże na całym Morzu Śródziemnym. Korsyka to także wspaniała lokalna kuchnia.

            

 

 

Puszcza Białowieska to kompleks leśny położony na terenie Polski i Białorusi, odznaczający się dużymi walorami przyrodniczymi i historycznymi. W Puszczy Białowieskiej zachowały się jedne z ostatnich i największych fragmentów lasu pierwotnego nizin europejskich. Tutaj żyje największa populacja wolnego żubra na świecie.

Strona zrobiona z użyciem programu WordPress
© 2013-2024 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl