Najpiekniejsze Miejsca Świata

 

Park Narodowy Yellowstone, niezwykła kraina gejzerów, gorących źródeł i głębokich kanionów, położony jest w sercu Gór Skalistych na terenie stanów stanów Wyoming, Montana i Idaho. To najstarszy park narodowy na świecie oraz jeden z największych w Stanach Zjednoczonych. Jego duża część jest zapadliskiem po gigantycznej erupcji sprzed 640 tysięcy lat, a wulkan Yellowstone jest aktywny do dziś.

 

 

 Jednym z najbardziej malowniczych miejsc w Ameryce Północnej jest szczelinowy Kanion Antylopy. Znajdziemy go na terenie rezerwatu plemienia Nawaho, w stanie Arizona. Jest jednym z najczęściej odwiedzanych i fotografowanych cudów natury na świecie. Pionowe i poziome żłobienia, przybierające wszystkie odcienie czerwieni, różu i pomarańczu, tworzą pejzaż nie z tej planety.

            

 

 

Kauai to jedna z ośmiu wysp archipelagu Hawajów. Co roku zjeżdżają tu miliony turystów, których przyciąga niezwykły krajobraz: góry z głębokimi, zielonymi dolinami, w których kryją się rajskie wodospady i mieniące się kolorami niesamowite wybrzeże Na Pali.

 

 

Park Narodowy Banff położony w południowo-zachodniej części Alberty obszar znajduje się w obrębie Gór Skalistych. Znajdziemy na jego terenie wspaniałe górskie jeziora - m.in. Moraine, Louise czy Payto, gorące źródła, a także rewelacyjne stoki. W parku mieszka też wiele gatunków dzikich zwierząt.

            

Ten tropikalny krajobraz nie leży jednak nad morzem czy oceanem - niesamowite zatoki znajdziemy nad jednym z najpiękniejszych jezior świata -Tahoe. Znajduje się ono wysoko w górach - na wysokości 1899 m n.p.m. w paśmie Sierra Nevada, na granicy stanów Nevada i Kalifornia. Jest drugim pod względem głębokości jeziorem w USA - miejscami osiąga ponad 500 metrów. Akwen ma też swojego potwora, którego nazywa się pieszczotliwie Tessie.

Strona zrobiona z użyciem programu WordPress
© 2013-2024 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl