Najpiekniejsze Miejsca Świata

 

Dziwaczne okrągławe twory z piaskowca o różnych kształtach i wysokościach tworzą masyw Bungie Bungie na terenie Parku Narodowego Purnululu w północno-zachodniej Australii. Te nietypowe, pokryte czerwono-czarnymi pasami formacje powstały w wyniku erozji. Rozległy, niezwykle imponujący krajobraz można poznawać na wyboistych trasach pieszo lub też samochodem z napędem na cztery koła.

 

 

Wyspy Whitsundays leżą poza Wielką Rafą Koralową, stanowią szczyt gór podwodnych. Nazwę zawdzięczają kapitanowi Jamesowi Cookowi, który w 1770 roku przepływał koło nich w okresie Zielonych Świątek (Whitsundays). Na tych niezwykle urokliwych wyspach o przepięknych piaszczystych plażach i pełnych egzotyki podwodnych krajobrazach można spędzić wspaniały urlop.

            

 

 

Na zachodnim wybrzeżu Australii jest położona znajdująca się na liście światowego dziedzictwa UNESCO i bardzo obfita w ryby Zatoka Rekina. Pomiędzy wystającymi z wody skałami leżą przepiękne plaże.

 

Położony na wschód od Darwin Park Narodowy Kakadu, złożony państwu australijskiemu w depozycie przez Aborygenów, jest fascynujący. Znajdują się tutaj między innymi malowidła skalne rdzennych mieszkańców, wodospady i ogromne bogactwo gatunków roślinnych i zwierzęcych - między innymi żyją tu krokodyle, którym można się przyjrzeć podczas rejsu po Yellow Waters.

            

 

 

Charakterystyczny dla południowo-wschodniej części wysp Fidżi jest tropikalny las deszczowy, w którym rosną orchidee, paprocie i bambusy. Natomiast w części północno-zachodniej jest bardziej sucho i dominuje sawanna. Wybrzeża porastają bujne lasy namorzynowe. Niezmiernie bujna roślinność na wyspach pochodzenia wulkanicznego zachowała swój pierwotny charakter - jak tutejsi mieszkańcy.

Strona zrobiona z użyciem programu WordPress
© 2013-2024 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl