Najpiekniejsze Miejsca Świata

 

Salta jest sławna ze swojego kolonialnego dziedzictwa, obecnego do dziś w tradycyjnych domach, wąskich uliczkach i zabytkach. Jest tu również sporo folkloru Północnej Argentyny i typowa dla tego rejonu muzyka, tańce (zamba i chacarera) i etniczne jedzenie. Szczególnie warte zainteresowania pozostałości ery kolonialne to Kościół i Klasztor San Bernardo i Cabildo, najstarszy, pochodzący z lat osiemdziesiątych XVIII wieku, budynek w mieście.

 

Rapa Nui, czyli Wyspa Wielkanocna Powstała w wyniku działalności wulkanów – świadectwem jej pochodzenia są liczne jaskinie wydrążone w tufowych skałach. Około 300 roku osiedliła się tutaj społeczność pochodzenia polinezyjskiego; charakterystyczne dla jej kultury stały się ogromne rzeźby. Od X do XVI wieku na wyspie powstawały imponujące świątynie i wykute w tufie posągi moai, których ostatecznego przeznaczenia i symboliki nie udało się ustalić.

            

 

Galapagos zwane inaczej Wyspami Żółwimi leżą na Oceanie Spokojnym, ponad 900 km od wybrzeża Ekwadoru. Archipelag tworzy 19 wysp oraz 107 wysepek i dużych odsłoniętych skał. Tylko pięć wysp jest zamieszkana przez ludzi. Liczba ludności wynosi około dziewiętnastu tysięcy. Galapagos to górzyste wyspy, pochodzenia wulkanicznego. Kilka wulkanów położonych na zachód od Wysp Zółwich nadal jest czynnych.

 

 

 

 

Statua Chrystusa Odkupiciela, Rio de Janeiro pomnik Jezusa Chrystusa wzniesiony na szczycie granitowej góry Corcovado w Rio de Janeiro w Brazylii  Statua jest jednym z symboli Rio oraz imponującym i charakterystycznym obiektem w tym mieście.

            

 

 

Jezioro General Carrera krystalicznie niebieskie jezioro na granicy dwóch państw w Ameryce Południowej słynne nie tylko ze swojego piękna, ale i połowów pstrągów oraz łososi.

Strona zrobiona z użyciem programu WordPress
© 2013-2024 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl