Najpiekniejsze Miejsca Świata

 

 

Mount Everest, najwyższy szczyt (8848 m n.p.m.), położony w Himalajach Wysokich na granicy Nepalu i Chin. Zbudowany z granitów, gnejsów oraz z wapieni i łupków. Tworzy potężny masyw podcięty z trzech stron lodowcami. Przez miejscową ludność uważany za siedzibę bogów.

 

 

Azja Angkor Wat, Kambodża. Świątynia hinduistycznego bóstwa Wisznu, największy obiekt sakralny starożytnego miasta Angkor w Kambodży. Najwyższa z wież świątyni mierzy 65 m, a pozostałe niewiele mniej. Całe miasto Angkor uchodzi za najpiękniejszy zabytek architektury w Kambodży.

            

 

Azja Nuwara Eliya, Sri Lanka. Nuwara Eliya to miasto w środkowej części Sri Lanki, leży na wysokości prawie 2 tys. m n.p.m. u stóp najwyższej góry w kraju, Mount Pedro. Nuwara Eliya to główne centrum produkcji herbaty na wyspie. Liczne plantacje tworzą typowy dla tej części Sri Lanki krajobraz.

 

 

Azja Wodospady Ban Gioc i Detian, Chiny, Wietnam. Wodospady Ban Gioc i Detian leżą na pograniczu Wietnamu i Chin. To największe po Niagarze wodospady zlokalizowane na terytorium dwóch państw. Najszerszy próg liczy ok. 500 m. Z wysokości 60-70 m masy wód Ban Gioc i Detian spadają kaskadowo do basenów na rzece Guichun.

            

 

 

Azja Petra, Jordania. Petra w południowo-zachodniej Jordanii to skalne miasto pełne świątyń i grobowców. Te imponujące obiekty wykuli w miękkich skałach piaskowca Nabatejczycy ok. 2 tys. lat temu. Wiele z nich powstało w ścianach urwisk. Liczba zabytków sięga niespełna tysiąca. Petra to jeden z nowych siedmiu cudów świata.

Strona zrobiona z użyciem programu WordPress
© 2013-2024 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl